Od prawie 100 lat nauczamy studentów i prowadzimy innowacyjną działalność naukową. Kształcimy magistrów farmacji i analityki medycznej w oparciu o najwyższe standardy i aktualną wiedzę. W naszej ofercie są także nowatorskie studia II stopnia toksykologia z elementami kryminalistyki. Kadra Wydziału to wysokiej klasy specjaliści z doświadczeniem dydaktycznym i naukowym.

Nasi badacze poszukują m.in. nowych substancji leczniczych, opracowują innowacyjne technologie postaci leków, zajmują się molekularnymi mechanizmami działania substancji leczniczych, molekularnymi mechanizmami rozwoju chorób oraz diagnostyką laboratoryjną.

Jesteśmy ośrodkiem o wysokiej renomie i pozycji krajowej i międzynarodowej. Współpracujemy z licznymi ośrodkami badawczymi z Polski i ze świata.

Dziekan

dr hab. n. farm. Piotr Luliński

 

ul. Banacha 1
02-097 Warszawa
tel.: (0-22) 57 20 788
e-mail: dziekanWF@wum.edu.pl

dr hab. n. farm. Piotr Luliński Dziekan Wydziału Farmaceutycznego
Sala recepturowa w budynku przy ulicy Oczki

Początki akademickiego kształcenia farmaceutów w Warszawie sięgają działającego w latach 1809-1817 Wydziału Akademicko-Lekarskiego, kiedy to Izba Edukacji Publicznej przyznała "patent dla JM Pana Celińskiego na profesora Farmacyi w Szkole Facultatis Medicae Warszawskiej", stwarzając tym samym podstawy do uruchomienia na wydziale Kursu Chemiczno-Farmaceutycznego.