Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów pt. „Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców”
Konferencja odbędzie się w dniach 7–8 maja 2026 r. w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Studenckiego Ruchu Naukowego AWF w Katowicach, a wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem JM Rektora AWF w Katowicach – prof. dr hab. n. med. Andrzeja Małeckiego.
Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń oraz prezentacji osiągnięć naukowych studentów i doktorantów w obszarze nauk o kulturze fizycznej i nauk o zdrowiu.
Zakres tematyczny konferencji obejmuje szeroko rozumiane zagadnienia związane z kulturą fizyczną i zdrowiem, w tym m.in.: wychowanie fizyczne, fizjoterapię, sport, turystykę i rekreację, e-sport, adaptowaną aktywność fizyczną, sport osób z niepełnosprawnościami, edukację zdrowotną, zarządzanie w sporcie oraz żywienie i suplementację w sporcie.
W programie konferencji przewidziano m.in.:
• sesję dedykowaną doktorantom,
• sesję nauk o kulturze fizycznej,
• sesję fizjologiczno-zdrowotną,
• sesję anglojęzyczną,
• sesję plakatową.
Najważniejsze terminy:
• termin zgłoszeń: 17 kwietnia 2026 r. (lub wcześniej – w przypadku wyczerpania limitu miejsc na wystąpienia ustne),
• termin nadsyłania streszczeń: 24 kwietnia 2026 r..
Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/iwhmyoY7LvdecGcs9