Dr Arkadiusz Kocur powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego Komitetu Analitycznego IATDM&CT
Dr n. med. i n. o zdr. Arkadiusz Kocur, adiunkt Zakładu Chemii Leków, Analizy Farmaceutycznej i Biomedycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, został powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego nowoutworzonego Komitetu Analitycznego (Analytical Committee) Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Monitorowanej i Toksykologii Klinicznej IATDM&CT.
Komitet zrzesza ekspertów z całego świata zajmujących się bioanalizą na potrzeby farmakokinetyki, terapii monitorowanej stężeniem leku oraz toksykologii klinicznej. Jego przewodniczącą jest dr Danijela Kocic ze St. Vincent’s Hospital w Sydney (Australia). Zespół opracowuje wytyczne, zapewnia wsparcie merytoryczne oraz współpracuje z innymi komitetami organizacji w zakresie rozwoju i walidacji testów laboratoryjnych, w tym HPLC i LC-MS. Komitet jest również odpowiedzialny za organizowanie sympozjów będących częścią corocznych zjazdów IATDMCT.
Dr Arkadiusz Kocur naukowo zajmuje się terapią monitorowaną stężeniem leków we krwi, farmakokinetyką kliniczną i bioanalizą medyczną. Jest uznanym specjalistą w zakresie rozworu alternatywnych strategii pobierania próbek (szczególnie mikropróbkowania) w terapii monitorowanej – zarówno w aspekcie analitycznym, jak i klinicznym.
Serdecznie gratulujemy nominacji i życzymy dalszych sukcesów naukowych.