Wykład Craiga C. Mello laureata Nagrody Nobla zatytułowany „RNAi: Ancient Mechanism, New Medicines”

Data wydarzenia
28.05.2025
Miejsce wydarzenia

Wykład zatytułowany „RNAi: Ancient Mechanism, New Medicines” odbędzie się w środę 28 maja w godz. 11:00-12:30 w Auli B Centrum Dydaktycznego WUM (zlokalizowanym przy ul. ks. Trojdena 2a w Warszawie).

Opis wydarzenia

Grafika promująca wydarzenie z udziałem Craiga C. Mello. Po lewej stronie widać mężczyznę w laboratorium, trzymającą w dłoniach głowicę mikroskopu. Mężczyzna uśmiecha się do zdjęcia. Jest ubrany w żółtą koszulę. Po prawej stronie, na niebiesko-zielonym tle, znajduje się biały i żółty tekst z nazwą wydarzenia, datą, organizatorami.

28 maja 2025 r. na WUM odbędzie się inspirujący wykład Craiga C. Mello, amerykańskiego biochemika, który w 2006 r. wraz z Andrew Z. Fire otrzymał Nagrodę Nobla za „za odkrycie mechanizmu interferencji RNA”. Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, ale prosimy o rejestrację. Zapraszamy studentów, absolwentów, pracowników dydaktycznych i naukowych oraz wszystkich chętnych na spotkanie z gwiazdą światowej nauki.
Wykład oraz sesja Q&A będą prowadzone w języku angielskim.

Strona z formularzem do rejestracji

QRCode dla Rejestracja na spotkanie z noblistą


O nobliście
Craig Cameron Mello jest profesorem medycyny molekularnej na University of Massachusetts Medical School. Badania, za które razem Andrew Z. Fire otrzymał Nobla zostały przeprowadzone w Carnegie Institution of Washington i opublikowane w 1998 roku. Uzasadniając przyznanie nagrody Instytut Karolinska podkreślił, że „tegoroczni laureaci Nagrody Nobla odkryli fundamentalny mechanizm kontroli przepływu informacji genetycznej”.

Zaproszenie rektora WUM prof. Rafała Krenke do udziału w spotkaniu

Organizator

Głównym organizatorem wizyty Craiga C. Mello w Warszawie jest Nobel Prize Outreach w ramach inicjatywy Nobel Prize Inspiration Initiative przy współpracy z AstraZeneca. Jest to międzynarodowy program, dzięki któremu laureaci Nagrody Nobla mogą dzielić się inspirującymi historiami i spostrzeżeniami ze środowiskiem akademickim, a zwłaszcza młodymi badaczami i studentami.