Udział w programie dydaktycznym ERASMUS+BlendedIntensive Programme na Litwie

ERASMUS+

Z inicjatywny pracowników Katedry i Zakładu Biologii Farmaceutycznej WUM 8 studentów (członków kół naukowych Herba oraz Herbarium) wzięło udział w szkole letniej w ramach programu Erasmus + Blended Intensive Programs (Considerable issues of natural products - a comprehensive pathways from botany, through phytochemistry aiming at phytotherapy). W trakcie spotkania stacjonarnego w dniach 27-31 maja 2024 r., odbywającego się w Kownie (Litwa), studenci i towarzyszący im nauczyciele akademiccy mieli okazję wziąć udział w szeregu aktywności związanych z tematem przewodnim, poświęconym znaczeniu substancji roślinnych i związków pochodzenia naturalnego we współczesnym lecznictwie. Spotkanie obejmowało wyjazdy terenowe do miejsc o wyjątkowym znaczeniu botanicznym i farmaceutycznym oraz dyskusje zorganizowane przez pracowników Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Kownie (LSMU). W programie wzięły udział uniwersytety z czterech krajów: Polski, Litwy, Niemiec i Włoch. Poza spotkaniem stacjonarnym, które właśnie się zakończyło, w ramach programu studenci mieli okazję wysłuchać szeregu wykładów związanych z tematem przewodnim, które odbywały się regularnie online od lutego bieżącego roku. Ze strony Wydziału Farmaceutycznego WUM koordynatorem przedsięwzięcia był prof. Sebastian Granica.