Udzielenie dwóch patentów na rzecz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Urząd Patentowy RzP poinformował o udzieleniu dwóch patentów na rzecz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którego twórcami są pracownicy Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej.

PATENT nr 226520 na wynalazek pt. "Sposób otrzymywania nowych poliuretanowych proleków chinolonów". Twórcy: Marcin Sobczak, Wacław L. Kołodziejski, Piotr Goś. Uprawniony z patentu: Warszawski Uniwersytet Medyczny. Data udzielenia patentu: 31-08-2017, data zgłoszenia patentowego 01-09-2010.

PATENT nr 224866 na wynalazek pt. "Biodegradowalny poliuretanowy implant zawierający paklitaksel oraz sposób otrzymywania biodegradowalnego poliuretanowego implantu zawierającego paklitaksel". Twórcy: Marcin Sobczak, Tomasz Ciach, Marta Andrzejczyk, Ewa Olędzka, Joanna Kolmas, Wacław L. Kołodziejski. Uprawniony z patentu: Warszawski Uniwersytet Medyczny. Data udzielenia patentu: 28-02-2017, data zgłoszenia patentowego 17-03-2014.
                                                                                                                    Serdecznie gratulujemy !!!