W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fundacji Rozwoju Diagnostyki Laboratoryjnej na najlepsze prace magisterskie z zakresu medycznej diagnostyki  laboratoryjnej napisane i obronione w latach 2012-2013, prace magisterskie trzech absolwentek Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM zostały wyróżnione wysoką punktacją.
Pani mgr farmacji Zuzanna Trojnar zdobyła siódme miejsce (91 pkt. na 100 możliwych, promotor prof. dr hab. Urszula Demkow) za pracę „Ocena częstości występowania przeciwciał klas Ig A i Ig G przeciwko adenowirusom w surowicy dzieci w wieku 11-27 miesięcy hospitalizowanych w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie”. Ósme miejsce przypadło w udziale Pani mgr farmacji Joannie Ścisłowskiej za pracę pt.” Określenie zakresu referencyjnego dla stężenia bilirubiny całkowitej w populacji sportowców wyczynowych” (90 pkt., promotor prof. dr. hab. Jacek Łukaszkiewicz). Praca pt.” Znaczenie polimorfizmu delecji egonu 3 genu GHR w determinowaniu odpowiedzi terapeutycznej w grupie dzieci leczonych hormonem wzrostu” napisana przez Panią mgr farm. Weronikę Szubierajską zajęła miejsce jedenaste (88 pkt., promotor prof. dr hab. Jacek Łukaszkiewicz).