Konkurs na stanowisko stypendysta/student w projekcie NCN Sonata 18

Serdecznie zapraszamy studentów do rekrutacji na dwa stanowiska stypendysta/student w ramach projektu „Badania nad otrzymywaniem nowych, hydrożelowych nanosystemów do zastosowań w terapii celowanej nowotworów jelita grubego” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (Sonata 18).
Projekt realizowany jest w Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej i Biomateriałów. Kierownikiem projektu jest dr inż. Urszula Piotrowska.

Wymagania:
• Student co najmniej IV roku kierunku farmacja, chemia medyczna, biotechnologia lub równoważnej dziedziny nauki;
• Poświadczony aktualny status studenta szkoły wyższej jednolitych studiów magisterskich lub studiów drugiego stopnia na kierunkach wymienionych powyżej;
• Podstawowa wiedza w dziedzinie systemów kontrolowanego uwalniania substancji aktywnych (drug delivery systems);
• Podstawowa wiedza w dziedzinie chemioterapii nowotworów złośliwych;
• Doświadczenie laboratoryjne w syntezie polimerów biomedycznych, podstawowych technik spektroskopowych, przygotowania próbek do badań;
• Osiągnięcia naukowe, w tym publikacje w renomowanych czasopismach naukowych oraz udział w projektach badawczych o podobnej tematyce, udział w kołach i radach studenckich;
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
• Znajomość baz danych czasopism naukowych;
• Umiejętność analizowania informacji i wyciągania wniosków;
• Umiejętność pisania raportów z badań;
• Umiejętność pracy w zespole;
• Samodzielność i dobra organizacja pracy;
• Dyspozycyjność min. 20h/tygodniu

Opis zadań:
Stypendysta wyłoniony w ramach niniejszego konkursu będzie uczestniczył w zadaniach badawczych realizowanych w ramach projektu pt. „Badania nad otrzymywaniem nowych, hydrożelowych nanosystemów do zastosowań w terapii celowanej nowotworów jelita grubego” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (projekt Sonata 18, DEC-2022/47/D/NZ7/01403). Kierownik projektu: dr inż. Urszula Piotrowska.
Zadania przewidziane w ramach zakresu obowiązków Stypendysty to m.in.:
1. Synteza, charakterystyka strukturalna i fizykochemiczna biodegradowalnych matryc polimerowych.
2. Modyfikacja powierzchni matryc polimerowych.
3. Synteza i charakterystyka nanocząstek polimerowych zawierających CPT-11.
4. Synteza i charakterystyka samoorganizujących się hydrożeli na bazie peptydów.
5. Wytwarzanie kompozytów typu nanocząstki polimerowe-hydrożel.
6. Ocena uwalniania CPT-11 z nowych kompozytów w warunkach in vitro.
7. Interpretacja uzyskanych wyników.
8. Pisanie publikacji naukowych w języku angielskim.

Termin składania ofert: 6 października 2023, 15:00
Termin rozstrzygnięcia konkursu: październik 2023
Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:
• Forma zatrudnienia: stypendium.
• Stypendium przyznawane jest zgodnie z zasadami przyznawania stypendiów w regulaminie projektów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) wprowadzonym Uchwałą Rady NCN nr 25/2019 z 14 marca 2019 r.
• Przewidywany okres finansowania: 11 miesięcy (od października 2023 do września 2024) z możliwością przedłużenia do 19 miesięcy.
• Wynagrodzenie: stypendium naukowe w wysokości 2500 zł miesięcznie.

Dodatkowe informacje:
Forma składania ofert:
Dokumenty aplikacyjne należy przesyłać na adres email: urszula.piotrowska@wum.edu.pl, w tytule proszę wpisać „NCN SONATA – rekrutacja”.

Wykaz wymaganych dokumentów:

1. CV z informacjami o posiadanym wykształceniu, odbywanych studiach, doświadczeniu naukowym oraz osiągnieciach wymienionych w regulaminie przyznawania stypendiów NCN
2. List motywacyjny.
3. Dokument potwierdzający aktualny status studenta szkoły wyższej jednolitych studiów magisterskich lub studiów drugiego stopnia.
4. Prosimy o zamieszczenie w przesyłanych dokumentach klauzuli, oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO (tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe materiały (np.: prace dyplomowe, przygotowane lub opublikowane artykuły, itd. potwierdzające kwalifikacje) oraz o rozmowę kwalifikacyjną z komisją rekrutacyjną.