Urząd Patentowy RzP poinformował o udzieleniu patentu na rzecz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Warszawskiej, którego wpółtwórcami są pracownicy Zakładu Biologii Farmaceutycznej i Biotechnologii Roślin Leczniczych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej.

PATENT nr 227837 na wynalazek pt." Zastosowanie perfluorozwiązków do ekstrakcji metabolitów roślinych". Twórcy: Katarzyna Sykłowska-Baranek, Maciej Pilarek i Agnieszka Pietrosiuk. Uprawniony z patentu: Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Warszawska. Data udzielenia patentu: 04-09-2017, data zgłoszenia patentowego 16.07.2013.

Serdecznie gratulujemy!!!