4 października 2013 roku Warszawski Uniwersytet Medyczny rozpoczął 205. rok nauczania medycyny na Mazowszu. Społeczność akademicka gościła: reprezentujących Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ministra prof. Jerzego Pruskiego i Ministra Macieja Piróga, Wicemarszałek Sejmu RP Wandę Nowicką, Przedstawiciela Kancelarii Premiera Sekretarza Stanu Tomasza Jędrzejczaka, Wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Marka Ratajczaka, Wiceministra Zdrowia Aleksandra Soplińskiego, Metropolitę Warszawskiego abp. Kazimierza Nycza oraz wielu Parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych, Rektorów Uczelni Warszawy, Dyrektorów Instytutów PAN, znamienitości polskiego życia publicznego, dyrektorów instytucji związanych z ochroną zdrowia. Licznie przybyli członkowie naszej społeczności akademickiej.